Uus suhtetarkuse loeng „Ära joosta või järgi joosta“ Rakvere Riigigümnaasiumis

Sass Henno
Categories

Täna alustas Julge Rääkida uue tunni ajase loenguga lähisuhtevägivalla ohumärkidest ja turvamärkidest Rakvere Riigigümnaasiumi 10ndatele klassidele. Noorte jaoks väga huvipakkuvat loengut pealkirjaga „Ära joosta või järgi joosta?“ saavad huvilised tellida ka edaspidi.

„Pikemate loenguprojektide juures olen alati ühes osas välja toonud nii vaimselt väärkohtleva lähisuhte ohumärke, kui väärkohtleva lapsevanema tunnusjooni, kuid selle loengu töötasin välja justnimelt eesmärgiga teadvustada ka seda, milline on turvalise kiindumussuhte nägu. Eriliseks teeb kogu loengutunni see, et igal slaidil, mis käsitleb ebaturvalise kiindumussuhte niiöelda „punaseid lippe“ on toodud kohe välja ka, milline oleks turvaline suhtedünaamika, näiteks konfliktilahendamisel, piireületava käitumise tunnistamisel või omavaheliste võimusuhete reguleerimisel,“ kommenteerib loenguprojekti autor Sass Henno ja lisas: „nii annab iga slaid lisaks hoiatavale teadmisele ka positiivse juhtnööri, mida me kõik juba noorena oleks suhteprobleemide lahendamisel tahtnud teada.

Loeng koosneb 29st slaidist, ning osalejad saavad soovi korral infotiheda loengumaterjal ka endale e-posti teel. Sel korral olid materjalidest huvitatud väga suur osa auditooriumist, mis näitab kui oluliseks peavad noored suhtetartkuste omandamist.

Loenguprjekti „Ära joosta või järgi joosta“ saavad tellida kõik asutused, noortekeskused ja koolid peagi ka Julge Rääkida kodulehelt. Ühe loengu hinnaks koos materjalidega on 440 eurot.

Veel lugusid

Ettekanne Märjamaa noorte vaimse tervise päeval

2024 kevadhooaja viimane Julge Rääkida korraldatud loeng toimus Märjamaa noorte vaimse tervise päeval 29. mail. Sass Henno loeng “Traumeerivate lapsepõlvekogemuste hävitavast mõjust” keskendus kodukeskonna rollile vaimse tervise toetamisel. “Seda, et noored vanematega avameelselt ei räägi, näevad terapeudid igal sammul. On juhtumeid ka meie töölaual, kus noored keelduvad ka isikuvastaste kuritegude puhul politseisse pöördumast, sest soovivad,read more

Sotsiaalmeediapostitus, millest kõik algas

Mittetulundusühing Julge Rääkida tähistab 2024. aasta 10. oktoobril oma registreerimise 6ndat sünnipäeva. Eesti massiliste uimastava vägistamise juhtumite menetlusprobleemide ning kurjategijate avalikustamise eesmärgil loodud organisatsioonist on saanud kuue aastaga eraalgatuslik seksuaal- ja suhtevägivalla kuritegude kompetentsikeskus. Enne kuuenda küünla süütamist mitmete lahendamata juhtumitega kaetud laual tundub sobiv hetk vaadata tagasi möödunud aastatele.
Toeta meid „Julge Rääkida“ vägivallavaba Eesti visioon Loe meist
Nimi Julge Rääkida MTÜ Kopeeri MTÜ nimi Kopeeritud!
Kontonumber EE357700771003335849 Kopeeri kontonumber Kopeeritud!
Annetusi kogutud 2024 jooksul, 14.11 seisuga € 768
Senine tegevus
Katnud 6 kannatanu õigusabikulud
Suunanud 38 juhtumit politseisse
Jõustunud 6 süüdimõistvat kohtuotsust
Korraldanud 259 teavitusloengut
Avalikustatud 8 toimepanijat
Tugiisiku toetus 3 ülekuulamisel