Meediakaja

Siia oleme koondanud avalikes meediakanalites ilmunud artikleid, uudiseid ja olemuslugusid. Kõik siin toodud lood ei ole seotud meile laekunud juhtumitega, vaid on olulised laiema teadlikkuse tõstmise seisukohalt.

Kasulikud videod

Sellele lehele oleme lisanud mõned kasulikud avalikud Youtube’i videolingid, mis jagavad teadmisi, kuidas tõsta seksuaalse väärkohtlemise alast teadlikkust ühiskonnas. Kui tead youtube videosid, mis võiks ka sellel lehel peegeldatud olla, siis oled teretulnud neid meie kontaktidel jagama.

Lemme Haldre, kliiniline psühholoog, psühhoterapeut ja lastearst annab lastevanematele selles videos 5 minutiga väärt nõu. Lastega on oluline käsitleda seksuaalse väärkohtlemise teemat õigesti. Ka lapsevanemad ja õpetajad tunnistavad sageli, et sellel teemal on raske rääkida. Põhiliselt teeb rääkimise raskeks mure lõhkuda vestlusega muretu lapsepõlv. Rääkimata jätmise tagajärjed võivad olla aga kordades hullemad. Lemme Haldre lühike juhend, kuidas rääkida lapsele seksuaalse väärkohtlemise probleemistikust, teeb keerulise teema käsitlemise lihtsamaks.

 

Selles 45 minutilises „Mõttekoht“ podcastis räägib seksuaalsest väärkohtlemisest ellujääja Vaike Kukk. „Miks on meie seadusandluses nii, et lapsepõlves toimunud seksuaalvägivalla kuriteod aeguvad?“ küsib pikaajaline haridustöötaja Vaike Kukk. Ta räägib Naistelehe podcastis Mõttekoht sellest, kuidas lapsepõlves kogetud seksuaalne seksuaalne väärkohtlemine mõjutab inimesi ka täiskasvanuelus. Ellujääjateks kutsutakse neid täiskasvanuid inimesi, kes on lapsepõlves kogenud seksuaalset väärkohtlemist.

 

See 14 minutiline 2018 aastal salvestatud „Radari“ saatelõik räägib Laste maja teenustest ja on aktuaalne ka tänesel päeval. Iga päev väärkoheldakse seksuaalselt vähemalt ühte last Eestis. Statistika kohaselt vägistatakse Eestis 100 last aastas. Keskmine vanus on 9. Seekordne «Radar» heidab pilgu nende kaitsetute laste maailma.

 

Vaatamist tasub ka 22 minutiline külalistund Laste maja endise juhi Anna Frankiga teemal „Millised on minu võimalused vältida seksuaalset väärkohtlemist.

 

Endine Lastemaja teenuse juht Anna Frank räägib 16 minutilises Lastekaitse Liidu videos, millised märgid võivad viitada sellele, et last on seksuaalselt väärkoheldud. See on oluline teadmine nii lapsevanematele kui lastega töötavatele spetsialistidele.

Toeta meid „Julge Rääkida“ vägivallavaba Eesti visioon Loe meist
Nimi Julge Rääkida MTÜ Kopeeri MTÜ nimi Kopeeritud!
Kontonumber EE357700771003335849 Kopeeri kontonumber Kopeeritud!
Annetusi kogutud 2024 jooksul, 14.11 seisuga € 768
Senine tegevus
Katnud 6 kannatanu õigusabikulud
Suunanud 38 juhtumit politseisse
Jõustunud 6 süüdimõistvat kohtuotsust
Korraldanud 259 teavitusloengut
Avalikustatud 8 toimepanijat
Tugiisiku toetus 3 ülekuulamisel